Sponsorlu Bağlantılar

Transaksiyonel Analiz Eğitimi Yöntemleri

Transaksiyonel Analiz Eğitimi Yöntemleri

Transaksiyonel analiz yöntemleri, daha uyumlu bireyler ve insanlara karşı anlayış için artık daha fazla ön plana çıkmaktadır. Transaksiyonel analiz eğitimi yöntemleri, günlük hayattaki paradigmaların ve bilinçsiz önyargıların farkında olup, bunların değiştirilmesine yönelik çalışmalardır.

İlişkilerde alışkanlıklardan kaynaklı yansımaların, insanın hayatında ne gibi sonuçlar getirdiğinin bilinciyle bu eğitimler verilmektedir. Kişilerin arşivindeki eski ruhsal durumların veya kopyalanmış dış ruhsal durumların değil, kendi tasarımları olan yeni ruhsal durumlar tarafından yönetilmesinde etkili rol oynamaktadır.

Çocuklukta alınmış yaşama ilişkin pozisyonlar, ömür boyu tabi olunan sürücüler, genelde aslına sadık kalınarak uygulanan senaryoları içermektedir. İnsanlardaki iç ve dış kaynakları yutan çoğunlukla kötü duygularla biten oyunlar böylece fark edilmektedir.

Transaksiyonel Analiz Eğitiminin Uygulama Alanları

Transaksiyonel analiz eğitimi, çok yönlü bir psikoterapi ve kişisel gelişim yaklaşımıdır demek doğrudur. İnsanların kişisel sorunlarına çözüm bulması ve daha sağlıklı, tatmin edici, mutlu bir yaşam sürülmesinde kullanılmaktadır. Uyumlu Yaşama Akademisi bünyesinde verilen Transaksiyonel analiz eğitimi çerçevesinde önemli uygulama alanları şunlardır;

  • Kişisel gelişim ve öz farkındalık
  • İlişkilerde etkili iletişim becerileri
  • Psikoterapi ve danışmanlık
  • Eğitim
  • İş İlişkileri
  • Sosyal adalet ve değişim

Bu eğitimde kullanılan tüm uygulama alanları, geniş kapsamlı ve esnek bir yaklaşım olduğunun göstergesidir. Bu eğitimle daha derin bir anlayış geliştirmek ve empati oluşturmak adına güçlü bir araçlardan biridir. Transaksiyonel analiz değerlendirilmesinde temel ilkeleri öğrenmek ve duygusal zekayı artırmak noktasında daha sağlıklı ve hızlı yol almanızda yadsınamaz bir modern yöntemdir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu